Chiltern Chase

2018 - 15K

Position Entrant Number Name Team Name Chip Time Finish Time
1 610 Rob Corney Reading Roadrunners 0:53:10 0:53:10
2 614 Matthew Cottiss Royston Runners 0:59:28 0:59:28
3 608 Henry Smith None 1:01:07 1:01:08
4 509 Matthew Brown Handy Cross Runners 1:01:59 1:01:59
5 501 Samantha Amend Belgrave Harriers 1:02:04 1:02:05
6 602 Roger Gill None 1:02:23 1:02:23
7 503 Adam Bayliss Oxford City 1:02:46 1:02:47
8 548 Trevor Hunter Handy Cross Runners 1:03:14 1:03:15
9 631 Steve Boyd Bearbrook Joggers RC 1:03:43 1:03:45
10 549 Anna Jenkins None 1:03:46 1:03:46
11 604 Oliver Newell Thame Runners 1:04:07 1:04:08
12 526 Cristina Fisher Baldon Runners 1:04:08 1:04:11
13 571 Charlie Pughe Thame Runners 1:04:24 1:04:25
14 587 Michael Turney Chiltern Harriers AC 1:04:39 1:04:40
15 609 Nathan Blake Oxford Tri 1:06:19 1:06:19
16 632 Tom North Gade Valley Harriers 1:07:50 1:07:52
17 626 Joseph Edwards None 1:09:04 1:09:08
18 577 Faye Sharpley Thame Runners 1:09:11 1:09:13
19 607 Jon Dodd Baldon Runners 1:09:14 1:09:17
20 623 Chris Bedford Abingdon AC 1:09:24 1:09:26
21 547 Derek Humphrey Burnham Joggers 1:09:41 1:09:43
22 568 Andrew Oliver None 1:09:41 1:09:43
23 510 Warwick Browning Ampthill & Flitwick Flyers RC 1:09:46 1:09:48
24 630 Rob Neal None 1:09:48 1:09:49
25 603 Ian Maiden Marlow Striders 1:10:16 1:10:19
26 380 Kjelo Taylor None 1:01:22 1:11:09
27 613 Franck Lahaye Harwell Harriers 1:11:39 1:11:43
28 562 Eoin McQuone CLC Striders 1:12:41 1:12:42
29 591 Emilia Vynnycky London Heathside Runners AC 1:12:57 1:12:59
30 570 Michael Price Marlow Striders 1:13:08 1:13:12
31 553 Rosie Jones Headington RRC 1:13:58 1:14:04
32 600 Will Bowden-Green Headington RRC 1:14:03 1:14:06
33 566 Rod Murray Run Wallingford 1:14:07 1:14:13
34 572 Emma Pughe Thame Runners 1:15:22 1:15:24
35 634 Phil McBride None 1:15:26 1:15:31
36 599 Will Benfold None 1:15:56 1:16:04
37 594 Lesley Whiley Reading Roadrunners 1:16:03 1:16:08
38 522 Mark Emmett Thame Runners 1:16:52 1:16:56
39 617 Jackie Wastell London Heathside Runners AC 1:17:04 1:17:06
40 512 Paul Bushby Marlow Striders 1:17:22 1:17:26
41 612 Duncan Glen None 1:17:43 1:17:48
42 573 Melanie Ross Marlow Striders 1:18:24 1:18:28
43 593 David Kinder None 1:18:21 1:18:29
44 516 Jane Coulcher Thame Runners 1:18:39 1:18:44
45 555 Jeremy Lockett Maidenhead AC 1:19:24 1:19:34
46 554 Dan Lasserson None 1:20:09 1:20:15
47 580 Jonathan Smith None 1:20:14 1:20:20
48 584 George Swiatek Run Wallingford 1:20:29 1:20:33
49 556 Iain Lockey None 1:20:25 1:20:33
50 618 Donna Irwin St Albans Striders 1:20:32 1:20:37
51 527 Amy Flaxman Run Wallingford 1:20:51 1:20:56
52 529 Alastair Graham Eynsham Road Runners 1:20:54 1:21:01
53 616 Lisa Matin Harwell Harriers 1:21:51 1:21:54
54 635 Ben Olney None 1:21:44 1:21:57
55 619 Matt Strickland None 1:21:57 1:22:09
56 611 Adrian Summerson None 1:23:00 1:23:10
57 586 Oonagh Thompson Marlow Striders 1:23:06 1:23:10
58 525 Martin Findlay None 1:23:25 1:23:28
59 520 Mark Digby Burnham Joggers 1:23:38 1:23:44
60 621 Becky Sandford London Heathside Runners AC 1:23:38 1:23:50
61 563 Chris Morris None 1:23:48 1:23:53
62 535 Richard Guppy Run Wallingford 1:23:43 1:23:54
63 622 Liz Bedford Abingdon AC 1:24:07 1:24:13
64 533 Victoria Groves None 1:24:12 1:24:19
65 519 Bryan Curtayne None 1:25:18 1:25:26
66 581 Kelly Spencer Springfield Striders RC 1:25:20 1:25:28
67 588 Brie Tustin None 1:25:30 1:25:36
68 513 Stuart Camps St Austell Athletes Running Club 1:25:37 1:25:40
69 597 Guy Wigmore None 1:26:32 1:26:39
70 507 John Bleach None 1:26:46 1:26:57
71 636 Sara King Marlow Striders 1:26:53 1:26:57
72 575 Rachel Scott Halls London Heathside Runners AC 1:27:09 1:27:11
73 565 Yasin Mumcular None 1:27:06 1:27:15
74 536 Emma Hagues Benson Striders 1:27:40 1:27:44
75 552 Richard Jones None 1:28:04 1:28:09
76 628 Chris Evans None 1:28:11 1:28:20
77 627 Anrda Evans None 1:28:13 1:28:21
78 625 Andrew Beet None 1:28:23 1:28:30
79 558 Rebecca Marshall London Heathside Runners AC 1:28:32 1:28:34
80 531 Chantal Greaves None 1:28:20 1:28:39
81 582 Brian Steele None 1:28:21 1:28:40
82 601 Samantha Cousins Harwell Harriers 1:28:48 1:28:58
83 633 Clare Jones None 1:28:53 1:28:59
84 530 Jocelyn Granger Northampton Road Runners 1:29:03 1:29:08
85 605 Kate Noble Jones None 1:29:21 1:29:27
86 561 Laura McBride Reading Joggers 1:29:32 1:29:38
87 637 Emma Dark Marlow Striders 1:31:12 1:31:16
88 504 Ben Bennett Thame Runners 1:32:00 1:32:10
89 521 Suzy Drew Marlow Striders 1:33:02 1:33:11
90 596 Hazel Wigginton Abingdon AC 1:33:12 1:33:20
91 511 Denise Browning Ampthill & Flitwick Flyers RC 1:33:48 1:33:53
92 534 Gwen Guppy Run Wallingford 1:33:49 1:34:00
93 550 Jen Johnson Buckingham & Stowe RC 1:34:44 1:34:51
94 576 Diane Sharp Thame Runners 1:34:57 1:35:06
95 518 Sarah Cowen None 1:35:05 1:35:20
96 517 Louise Cowen None 1:35:14 1:35:29
97 505 Shelley Bennett Thame Runners 1:36:45 1:36:53
98 589 Gill Tyson Run Wallingford 1:37:56 1:38:07
99 508 Paul Brett None 1:38:54 1:39:04
100 579 Elisabeth Smith Datchet Dashers 1:38:57 1:39:05
101 629 Dean Upcraft ealing eagles 1:41:34 1:41:41
102 540 Sue Heathfield None 1:42:30 1:42:38
103 624 Roger Norris Thame Runners 1:43:10 1:43:19
104 606 Conor Rourke None 1:46:42 1:46:46
105 515 Lucie Cotmore-Brown None 1:47:21 1:47:28
106 541 Teresa Heaven None 1:47:32 1:47:39
107 542 Lucy Heaven Taylor Baldon Runners 1:48:54 1:49:04
108 583 Amanda Sturdy Thame Runners 1:49:38 1:49:47
109 545 Tania Hitchcock Grundon Mrf 1:50:27 1:50:34
110 598 Jack Andrews Grundon Mrf 1:50:29 1:50:35
111 551 Claire Jones Ampthill & Flitwick Flyers RC 1:50:44 1:50:49
112 595 Emma White Ampthill & Flitwick Flyers RC 1:50:45 1:50:50
113 523 David Evans None 1:51:00 1:51:11
114 506 Jo Bettington None 1:53:11 1:53:23
115 560 Carol Martin Harwell Harriers Running Club 1:55:08 1:55:19
116 615 Elaine Mulvaney None 2:34:21 2:34:40
117 539 Claire Harding None 2:34:23 2:34:42